HCoV-NL63: Koronavirus, který způsobuje respirační infekce

Human coronavirus NL63 (HCoV-NL63) je jedním ze šesti známých druhů koronavirů, které infikují lidi. Tyto viry mohou způsobit respirační infekce, jako je nachlazení nebo chřipka.

HCoV-NL63 byl poprvé identifikován v roce 2004 a od té doby byl zaznamenán v mnoha zemích po celém světě. Tyto viry se přenášejí z člověka na člověka prostřednictvím vzdušných kapiček, kdy se viry přenášejí během kýchání, kašlání nebo mluvení. Tyto kapičky mohou také infikovat povrchy a následně přenášet viry na další osoby, které s těmito povrchy kontaktují.

Symptomy HCoV-NL63 zahrnují horečku, kašel, bolest v krku, bolesti těla, únavu a závratě. Tyto symptomy mohou být podobné jako u jiných respiračních infekcí, jako je nachlazení nebo chřipka. Tyto symptomy obvykle trvají několik dní a samy odezní, ale v některých případech mohou vést k vážnějším stavům, jako je respirační selhání.

Prevence HCoV-NL63 zahrnuje hygienické opatření, jako je mytí rukou a udržování vzdálenosti od osob s příznaky nemoci. Lidé by také měli vyvarovat se kontaktu s osobami s respiračními infekcemi a zamezit si přenos virů na své ruce a jiné povrchy.

V současné době neexistuje žádná specifická léčba pro HCoV-NL63, ale symptomy lze řešit pomocí symptomatické léčby, jako je podávání léků na horečku a bolest.

Copyright © 2023 Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes